3. EGE ENDOKRİN HASTALIKLAR VE GENETİK SEMPOZYUMU

Değerli Meslektaşlarımız,

Daha önce iki yıl ara ile iki kez düzenlediğimiz Endokrin Hastalıklar ve Genetik Sempozyumu’nun 7-9 Mart 2019 tarihlerinde üçüncüsünün düzenleneceğini sizlere iletmek istiyoruz. Organizasyonun ve sizlerin katkılarıyla daha önceki sempozyumlarda karşılaştığımız yoğun ilgi ve katılımın sürmesini bekliyoruz.

Genetik alanındaki hızla ilerleyen gelişmeler ile birlikte endokrin hastalıkların tanı ve yönetiminde yeni teknolojiler kullanıma girmiştir. Bu sebeple endokrin ve genetik hekimlerinin bir araya gelerek bilgi paylaşımı yaptığı ve güncel yaklaşımları değerlendirdiği böyle multidisipliner toplantılara ihtiyaç duyulmaktadır. Amacımız önceki sempozyumlarda olduğu gibi konu ile ilgili meslektaşlarımızı ortak bir platformda buluşturarak, bilgi alışverişinde bulunmalarını, bilgi üretmelerini ve projeler oluşturmalarını sağlamaktır.

Sempozyumda, panel ve konferansların zengin bilimsel içeriği sayesinde, endokrin hastalıkların genetiği konusunda dünyadaki son gelişmelerin izlenebileceği  ve tartışabileceği bir ortam olacağına inanıyoruz.  Sempozyumda endokrinoloji ve genetik bilim dallarına emek vermiş deneyimli uzmanlar yer alacaktır. Ayrıca bu yıl, programa ilgili konulardaki önemli çalışmalar ve olguların aktarılacağı sözlü sunum oturumları eklenmiştir.

Sizleri katılımlarınız  ile sempozyumumuzda görmekten ve Güzel İzmir’imizde ağırlamaktan onur ve mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla... 

 

Sempozyum Başkanları

Prof. Dr. Ferda Özkınay, Prof. Dr. Şükran Darcan, Prof. Dr. Füsun Saygılı, Prof. Dr. Özgür Çoğulu